فریلنسر چیست ؟ و کیست ؟

4091
  این مورد را ارزیابی کنید
  (0 رای‌ها)

  کار کردن در یک اداره با ساعات کاری مشخص در دنیای امروز رفته رفته جای خود را به دورکاری یا فریلنسینگ داده است. نسل امروز ترجیح می دهد به جای این که یک کارمند به صورت سنی باشد، فریلنسر شود. اما دقیقا فریلنسر کیست و کار فریلنسینگ چگونه است.

   

  فریلنسر کیست ؟

  فریلنسر یک فرد حرفه‌ای است که هم‌زمان به یک یا چند مشتری بدون این که منحصرا تعهدی به هر کدام از آن‌ها داشته باشد خدمات خودش را ارائه می‌دهد. فریلنسرها خدمات متنوعی ارائه می‌دهند و کار آن‌ها می‌تواند به شکل‌های مختلفی باشد. کار فریلنسینگ هم شیوه کار و کسب درآمد افراد فریلنسر است که به طور معمول به دورکاری یا آزادکاری معنی می‌شود.

  فریلنسرها می‌توانند هر کاری که یک کسب وکار به آن نیازمند است انجام بدهند که شامل بازاریابی و نویسندگی تا پشتیبانی فنی و مالی می‌شود. امروزه، فریلنسرها مهارت‌های تخصصی در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، تولید محتوا و تبلیغات کسب کرده‌اند.

  برخی از فریلنسرها این توانایی را دارند که برای کسب ‌و کارها مقاله‌ها و پست‌هایی که به برنامه‌نویسی وب و طراحی گرافیک نیازمند است آماده کنند. همچنین فریلنسرها خدمات حسابداری هم ارائه می‌دهند. در سال‌های اخیر برخی مشاغل مثل وکیل‌ها یا حتی پزشک‌ها هم در وقت آزاد خود به صورت فریلنسینگ کار می‌کنند.

  برای این که بهتر بدانیم فریلنسر کیست ، باید با مفهوم فریلنسینگ آشنا شویم.

  فریلنسینگ چیست ؟

   

  فریلنسینگ اخیرا تبدیل به یک انتخاب شغلی محبوب شده است. اتحادیه فریلنسرها گزارش می‌دهد که بیش از ۵۵ میلیون آمریکایی یا ۳۵٪ از نیروی کار آمریکا به کارهای فریلنسیگ مشغول هستند و در مجموع درآمدی حدود یک تریلیون دلار در سال به دست می‌آورند.

  مزایای فریلنسینگ چیست ؟

  فریلنسینگ با مزایای زیادی همچون انتخاب برنامه و ساعت کاری خودتان، تصمیم‌گیری در مورد داشتن یک کار پاره‌وقت یا تمام‌وقت همراه است. علاوه بر این موارد، بدیهی است که می‌توان به مزایای زیر هم اشاره کرد.

  کنترل بیشتر

  فریلنسینگ اجازه می‌دهد تا کنترل بیشتری بر خروجی داشته باشید و همچنین به تولیدکننده کمک کنید تا کنترل سخت‌گیرانه‌تری بر محصولات و خدمات خود داشته باشد. فریلنسینگ عبارت است از بستن یک قرارداد مستقل با فریلنسر تا بر محصول نهایی کنترل داشته باشد.

  درآمد بیشتر

  فریلنسینگ یک کسب و کار ریسکی منحصر به فردی است که در آن محصولاتی برای یک مشتری خاص ایجاد می‌شود و و وظیفه فریلنسر این است که تمرکز ویژه‌ای بر کار خود داشته باشد. فریلنسرها‌ بیشتر از یک کارمند معمولی پول به دست می‌آورند؛ به همین دلیل که یک فریلنسر کار یا مزیت خاصی ارائه می‌دهد که توسط یک کارمند معمولی نمی‌تواند انجام شود.

  محدود نبودن به مکان

  یکی از مزیت‌های مهم کار فریلنسینگ عدم محدودیت مکانی است. وقتی شما می‌توانید خدماتی را به صورت اینترنتی به کارفرمایان ارائه کنید دیگر مهم نیست که مشتری شما در شهر شما باشد یا در یک کشور در آن طرف دنیا. یکی از محدودیت‌هایی که امکان دارد در کار فریلنسینگ برای ارائه خدمات بین‌المللی مطرح شود امکان انتقال درآمد است. اگر یک فریلنسر حرفه‌ای هستید که نیاز به نقد کردن درآمد ارزی سفارش‌های خارج از کشور دارید، پیشنهاد ما استفاده از  است که کار را برای فریلنسرها راحت کرده است تا بدون نگرانی وقت خود را صرف کارهایشان کنند.

   

   

  برنامه‌های کاری فریلنسرها چگونه است؟

   

  برای این که بهتر بدانیم فریلنسر کیست و کار خود را چگونه انجام می‌دهد باید بدانیم برنامه کاری او به چه صورت است.

  فریلنسرها برنامه کاری منسجم و ثابتی ندارند. برنامه کاری آن‌ها توسط خودشان تنظیم می‌شود یا با توجه به حجم کاری که انجام می‌دهند برنامه‌ریزی می‌کنند. فریلنسرها برخلاف کارمندان بر زندگی روزانه خود کنترل دارند.

  فریلنسرها به این شناخته شده هستند که برای مشتری‌های خاصی مدت زمان طولانی کار می‌کنند که این کار می‌تواند شامل نوشتن و انتشار مقالات چندین بار در هفته باشد. با این حال، برخی از کارهای فریلنسینگ مثل طراحی وب‌سایت فقط برای یک دوره کوتاه مدت است. هنگامی‌که وب‌سایت طراحی و آماده شود، فریلنسر دستمزد خود را دریافت می‌کند و کار بعدی خود را برای یک مشتری متفاوت آغاز می‌کند.

  چگونه کار خودمان را به عنوان فریلنسر آغاز کنیم؟

   

  قبل از آغاز به  کار فریلنسینگ، باید بدانید فریلنسر کیست ؛ پس از آن به عنوان یک فریلنسر اگر مهارت یا خدماتی داشته باشید که مشتریان به آن نیازمند هستند، می‌توانید کار خودتان را سریع آغاز کنید. برای این که بتوانید کار خودتان را به عنوان فریلنسر شروع کنید باید بفهمید که این مهارت با کدام صنایع مرتبط و متناسب است. هنگامی که گام اول را به موفقیت گذراندید، روی مرحله بعدی متمرکز شوید که پیدا کردن اولین مشتری است.

  ایجاد یک وب‌سایت معروف یا ارتقا پروفایل لینکدین و رزومه‌ می‌تواند موثر باشد. در دنیای ارتباطات امروز، این دو عرصه اول مورد بررسی قرار می‌گیرند تا بتوانند اطلاعاتی از یک حرفه‌ای کسب کنند. ارتباطات از طریق محدوده‌هایی که شناخته شده هستند، همانند همکاران قدیمی و محافل حرفه‌ای‌ها یا فرم‌های ارجاع شده از طرف دوستان مشوق یا آنلاین از طریق لینکدین آغاز می‌شود.

  رمز موفقیت در فریلنسینگ چیست؟

   

  برای ایجاد یک شغل فریلنسینگ در ابتدا باید بدانید فریلنسر کیست و پس از آن خدمت یا کار اصلی که می‌خواهید ارائه دهید شناسایی کنید. این موارد می‌تواند شامل نویسندگی، طراحی وب، طراحی گرافیک، عکاسی، بازاریابی، مدیریت شبکه‌های اجتماعی یا حسابداری باشد.

  فریلنسر باید بازار هدف و تخصص‌هایی را که می‌خواهد ارائه دهد مشخص کند؛ به عنوان مثال، در طیف خاصی از خدمات یا بازار خاصی تخصص داشته باشید. زمانی را برای تصمیم‌گیری در مورد هدف فروش منحصر به فرد و برند خود صرف کنید. حضور آنلاین در یک بازار متصل جهانی برای فریلنسر لازم است که شامل وب‌سایت‌ها، یک پروفایل در لینکدین و حضور در شبکه‌های اجتماعی موجود برای ارتباط با مشتریان و نمایش نمونه کارهای خود می‌شود.

  این پلتفرم‌ها همراه با ارتباطات شخصی همچون دوستان، خانواده و همکاران در صنعت مربوطه از اولین راه‌های پیدا کردن کار است. علاوه بر این، بهره‌گیری از یک سایت همانند Freelancer.com به شما در یافتن کار کمک می‌کند؛ چون می‌توانید در بازار حضور داشته باشید و رضایت‌نامه‌هایی دریافت کنید که جایگاهی برای شما به عنوان فریلنسر به وجود می‌آورد. در نهایت، درک ارزش پویایی و ساختار برای یک فریلنسر ضروری است.

   

   

  آیا کار فریلنسینگ به وبسایت نیاز دارد؟

  آنچه که یک فریلنسر باید انجام دهد این است که باید روی یک ابزار ایجاد کسب ‌و کار مانند یک وبسایت سرمایه‌گذاری کند. یک وبسایتی که از کار فریلنسر پشتیبانی می‌کند، سوابق کاری او را به یک روش کاربرپسند ارائه می‌دهد تا مشتری‌ها و کارها را جذب کند.

  آیا کار فریلنسینگ رقابتی است؟

   

  یک فریلنسر باید بداند که در این دوره و زمانه که متخصصان می‌خواهند بر ساعت کار خود کنترل داشته باشند، تعهد نسبت به خدمات ارائه شده امری ضروری است. بازار کار فریلنسینگ در حال رقابت با متخصصان بیشتری است که مصرانه می‌خواهند فضای کاری خودشان را در این عرصه ایجاد کنند و خدمات تخصصی را با قیمت‌های رقابتی ارائه دهند.

  از آنجا که کسب ‌و کارها نمی‌خواهند زیاد هزینه کنند، با فریلنسرهایی کار می‌کنند که با توجه به برتری‌شان تعهدات اختصاصی بیشتری ارائه دهند. با کمک اینترنت و دنیای ارتباطات، امکانات زیادی در اختیار فریلنسرها قرار گرفته است. با وجود این که رقابت بسیار زیاد است اما داشتن تمایز در یک بازار یک شکل ویژگی مهمی محسوب می‌شود.

  کار فریلنسینگ با چه آزادی‌هایی همراه است؟

  فریلنسر کیست و شغل فریلنسینگ چه مزایایی دارد؟ آن‌ها در مورد ساعت کار و تعهدی که می‌خواهند بر عهده بگیرند آزادی عمل دارند. این شرایط این امکان را به فریلنسرها می‌دهد تا درک بیشتری نسبت به کاری که انجام می‌دهند داشته باشند و در پایان روز در مورد پیشرفت و موفقیت کارشان مصمم باشند. همچنین فریلنسرها می‌توانند مشتریان‌ خود را انتخاب کنند. آن‌ها می‌توانند کار کردن برای یک مشتری خاص را که با دادن انگیزه از آن‌ها حمایت می‌کند انتخاب کنند.

  فریلنسرها در شروع شغل خود هر مشتری و کاری را می‌پذیرند؛ چون مایل هستند کار خود را آغاز کنند اما فریلنسرهای معروف قدرت اختیار بیشتری دارند و می‌توانند کارهایی را که با فرهنگ کاری آن‌ها سازگار نیست نپذیرند. در نهایت، فریلنسر بر نحوه انجام کار کنترل دارد. وقتی که محصول نهایی با نیاز مشتری هماهنگ باشد، نحوه انجام کار و زمان‌بندی امتیاز ویژه فریلنسر محسوب می‌شود.

   

  نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

logo-samandehi